| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
09/10/2025 15:15
12/10/2024 15:43
22/12/2023 18:31
12/12/2023 11:29
18/11/2023 13:40| Aktualnie online |
Gości online: 2
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Chętny do pracy [01.02.2010] Dionizy SP6IEQ pilnie poszukuje osób do opracowania rozdziału w Poradniku Antenowym o zabezpieczeniach przecięciowych i odgromowych.Materiał dostępny jest m. in na RALu. Trzeba z tego wybrać naistotniejsze tematy które dotyczą zabezpieczenia naszego sprzętu i instalacji antenowych. Chętnych prosi o kontakt: [mail][/mail] Chcesz mieć więcej DXCC? [29.01.2010] Już za moment mamy weekend pełen wrażeń dla miłośników zawodów krótkofalarskich. Na początek doskonałym sposobem na poprawienie swojej statystyki DXCC w paśmie 160m będą zawody CQ WW. Dla sympatyków telegrafii kolejnymi zawodami w ten weekend będzie również francuskie wydanie REF Contest. UBA Contest, to propozycja dla tych, którzy szczególnie chcą poprawić swój wynik prefiksów Belgii na SSB.
Zachęcam do udziału w zawodach międzynarodowych. Jest to nie tylko dobra szkoła operatorska, ale również spędzenie miłych chwil przy powiększaniu swojej kolekcji DXCC/prefiksów. Startując w zawodach zwiekszysz swój potencjał operatorski, jak również przetestujesz swój sprzęt na polu bitwy :). Linki do regulaminów w kalendarzu. Program logujący do dyplomu "Gminy Lubelszczyzny" [28.01.2010] W dziale download/upload umieściłem prosty program do logowania QSO w programie dyplomowym "Gminy Lubelszczyzny".Program jest naprawdę prosty ponieważ dopiero rozpocząłem naukę programowania w DELPHI. Wszelkie uwagi i propozycje, co do działania aplikacji proszę wysyłać na mój email. Mam nadzieję, że program się przyda. Pobieranie danych w programie Logger32 z QRZ.com [27.01.2010] Ciągłe aktualizacje programu Logger32 i odwieczne problemy o jakich da się słyszeć na paśmie odnośnie samej integracji wtyczki do pobierania danych (darmowego) z serwisu www.qrz.com skłoniły mnie do napisania artykułu z nieco szerszym opisem instalacji dodatku QRZHTTPlookup.Artukuł znajdziecie pod linkiem http://www.pzk.lublin.pl/articles.php?article_id=187. Mam nadzieję, że opis komuś się przyda. RAL w komórce. [24.01.2010]![]()
Nowe szkolenie w SP8KAF [20.01.2010]"Zalicz egzamin za pierwszym podejściem!"
Jeśli masz problem z przygotowaniem się do egzaminu, brakuje Ci materiałów lub osób, które przekazałyby Ci tą wiedzę w sposób jasny i przejrzysty. Nie wiesz jak się do tego zabrać? Mamy dla Ciebie proste rozwiązanie! Zapraszamy do Klubu SP8KAF na bezpłatne szkolenia, na których z pewnością rozwiejesz swoje wątpliwości i przygotujesz się doskonale do egzaminu na radiooperatora w służbie amatorskiej. Niech liczby mówią same za siebie! Po ostatnim egzaminie, który odbył się w Lublinie, zdawalność naszych słuchaczy wyniosła 100%. Jeśli nie jesteś zainteresowany zdaniem egzaminu i nie chcesz poznać tych wszystkich atrakcyjnych chwil, które niesie za sobą nasze hobby - nie klikaj poniżej w "Czytaj więcej". APRS w Lublinie [18.01.2010] SQ8GHY dnia 18-01-2010 12:51 | 3342 Czytań | 2 Komentarzy
![]() APRS w Lublinie ma się co raz lepiej. Nie bez znaczenia był fakt, uruchomienia nowego Digipeatera SR8NDU przez OT 20 PZK i Klub SP8KAF. Aktualnie w Lublnie rejestrowanych jest kilka stacji mobilnych: SP8NCG, SP8VJ, SQ8NXM, SQ8LUN, SQ8GHY. http://aprs.fi/ Rozbudowa modułu członków OT PZK [16.01.2010] M0WQX dnia 16-01-2010 01:54 | 2738 Czytań | 1 Komentarzy
W związku z tym, że nowoczesność postępuje w zastraszającym tempie także i RAL dokonuje zmian i poprawek.W module członków OT PZK zrobiło się czerwono, ale nie ze wstydu tylko z tego powodu , iż dołączyłem podmoduł finansowy, który pokazuje opłacone składki na dany rok, a także generuje małe zestawienie, abyśmy wiedzieli ile to "siana" wpłyneło do naszej skromnej kasy ZG ZPK. Uakatualnienie informacji w module zależy głównie od Skarbnika i Prezesa naszego OT, bo w świetle prawa tylko oni mają prawo "mieszać" w liście członków, ale oczywiście udzielę skromnej pomocy, aby dane szybko zostały uzupełnione. Wybieramy DX Ekspedycję 2009r [11.01.2010] Tylko do 31 stycznia b.r. można oddać swój głos, wybierając "Ekspedycję Roku 2009" Zagłosujmy na "naszych" tz. na TX5SPA & TX5SPM czyli na Polską wyprawę na wyspy Austral & Marquesas. Dostęp do panelu głosowania jest TU. Warto poświęcić parę minut na zapoznanie się z tym preztiżowym rankingiem. Można wybrać trzy, najlepsze naszym zdaniem, operacje DX-owe i oddać głos - ale tylko raz z danego IP komputera i tylko taki głos się liczy.Spotkanie OT20 w niedzielę, 10 stycznia 2010 roku [07.01.2010] W imieniu Zarządu OT20 PZK serdecznie zapraszam na spotkanie Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK, które odbędzie się w niedzielę 10 stycznia 2010 roku, w Lublinie w siedzibie SP8KAF przy ul. Nałęczowskiej 25. Początek spotkania o godz. 11:00. Będzie to pierwsze spotkanie w Nowym Roku 2010. Ma ono charakter otwarty, zapraszam członków PZK oraz osoby niezrzeszone a także osoby towarzyszące i zainteresowane naszym hobby. Do zobaczenia w niedzielę. Jurek, SP8HPW Prezes Zarządu OT20 SN18WOSP [07.01.2010] M0WQX dnia 07-01-2010 19:22 | 2373 Czytań | 1 Komentarzy
Kulminacyjnym dniem będzie 10 stycznia kiedy to radiostacja SN18WOSP będzie nadawała z terenu Ośrodka Sportu i Rekreacji gdzie mieści się Łukowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Lublin mnożnikiem w nowych zawodach [07.01.2010] Za komunikatem ZG PZK - Regulamin zawodów WW PMC (w moim swobodnym tłumaczeniu - Miasta Głoszące Pokój) jest pod adresem http://www.s59dcd...Itemid=114 . Zapewne fajnie by było żeby parę stacji z Lublina mnożnik LUB dawało.. tzn uaktywniło się w zawodach ... towarzystwo wyśmienite, okazja promocji miasta chyba niezła ! logowanie podobno jak w IOTA (do sprawdzenia) . Czasu na przygotowanie mało - ten weekend ! Żałuję że mi anteny latoś nie porosły... 73 ! Echolinki w Polsce - legalne czy nie ? [06.01.2010] M0WQX dnia 06-01-2010 12:39 | 2995 Czytań | 1 Komentarzy
W dniu dzisiejszym dzwoniłem do UKE w Lublinie oraz do UKE w Warszawie.Temat Echolinków w Polsce staje się coraz częściej omawianym tematem i problem legalności jest spewnością ciekawostką dla każdego z Nas. W zapisach "Prawo telekomunikacyjne" opisuje się zasady korzystania przez nas z urządzeń radiowych. Interpretacja prawa jak wiemy bywa różna. Często zdarza się bowiem, że powołując się na ustawy i korzystając z urządzenia radiowego możemy powiedzieć , iż korzystamy z niego zgodnie z literą prawa, mamy pozwolenie na pracę na 145MHz i z tego korzystamy. Kalendarz zawodów krajowych 2010 [04.01.2010] Pojawił się już kalendarz zawodów krajowych 2010 przygotowany przez ZG PZK.http://pzk.org.pl/readarticle.php?article_id=115 Echo link [03.01.2010] SP8BWR dnia 03-01-2010 10:56 | 3411 Czytań | 1 Komentarzy
Kolega Adam SP8IOV nadesłał następujący tekst:Drodzy koledzy! Chcę poruszyć sprawę uruchomienia Echo linku na przemienniku SR8L . Propozycja uruchomienia została podana któregoś z kolegów nie pamiętam przez kogo pod koniec ubiegłego roku na stronie RAL-u. Ostatni dzień 2009 roku - zamiast komunikatu czwartkowego [30.12.2009] Serdecznie witam wszystkich, W roku 2009 tak się złożyło, iż dwa czwartki pod rząd to 24 i 31 grudnia. Są to dni szczególne, spędzane z najbliższymi. Często są to od dawna oczekiwane dni, w które możemy spotkać się z najbliższymi i poświęcić im więcej czasu niż zwykle. Z tego powodu, podobnie jak to było 24 grudnia - w dniu 31 grudnia 2009 roku nie będzie tradycyjnego radiowego komunikatu czwartkowego. Wieczór ten spędzam u rodziny poza Wojciechowem. Postaram się jednak przynajmniej na chwilę przesłuchać pasmo około 21:00. Na nowy 2010 rok składam w imieniu własnym oraz Zarządu OT20 najlepsze życzenia noworoczne. Oby Nowy Rok dał nam wiele radości, szczęścia i satysfakcji. Do usłyszenia już "w normalnym" terminie, tj. we czwartek 7 stycznia 2010 roku o zwykłej porze (20:00 lokalny) na przemienniku SR8L. Jurek, SP8HPW Retro Miszung - moja galeria [29.12.2009] Zacząłem zbierać materiały i budować galerię zawierającą materiały ikonograficzne związane z czasem minionym. Na razie jest tego mało ale mam nadzieje, że Koledzy wspomogą moje zamierzenia. To co jest można zobaczyć TU Bardzo chętnie będę widział komentarze, które uzupełnią treść prezentowanego skanu. Liczę na pomoc Kolegów.de SP8BWR Kiedyś były trudne czasy [25.12.2009] sp8awl dnia 25-12-2009 20:55 | 3102 Czytań | 2 Komentarzy
Trafiłem na ciekawy materiał . Niektórzy starsi koledzy zapewne jeżeli chcieli posłuchac RWE to pamiętają jak to utrudniano. Na stronie www są stare nagrania zakłócające. I aktualne dla Kuby i Iranu. Pamiętam ile trzeba było się natrudzić żeby posłuchać kolęd ponieważ w Polskim Radiu w latach mojej młodości nie było audycji z kolędami. Można tam zobaczyć radiostacje VIAZ-M2 które w wersji pierwotnej były na 5 samochodach ZIŁ. Sam nadajnik VIAZA był na wyposażeniu stacji HF0POL na Południowych Shetlandach w stacji naukowej ale goły ponieważ reszta była tajna jeszcze w latach 80 tych. Myślę , że wsród krótkofalowców jest grupa która kiedyś pracowała na takich obiektach ???? Adres strony:http://www.radiojamming.puslapiai.lt/photo.htm Wesołych Świąt życzę wszystkim Tadeusz SP8AWL
Ze strony SP8KAF [23.12.2009] Na portalu, zaprzyjaźnionego z nami Klubu SP8KAF ukazała się nowa "porcja" fotografii, które obrazują życie Klubu w minionych latach. Warto poświęcić chwilkę aby przenieśc się w czas miniony bowiem wielu starszych nadawców ma korzenie właśnie w tym Klubie. Zobacz TU
Komunikaty radiowe w innych OT PZK [22.12.2009] Zamieściłem artykuł w którym znajdziecie informacje o komunikatach radiowych nadawanych przez poszczególne OT PZK.Wszystkie informacje zdobyłem w oparciu o informacje i linki na stronach WWW poszczególnych oddziałów PZK. Jeśli macie jakieś sugestie i informacje uzupełniające skontaktujcie się ze mną via wqx@o2.pl ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15659]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












SP8LBK dnia 01-02-2010 14:36 |
2924 Czytań 









APRS w Lublinie ma się co raz lepiej. Nie bez znaczenia był fakt, uruchomienia nowego Digipeatera SR8NDU przez OT 20 PZK i Klub SP8KAF. 


Amatorska radiostacja okolicznościowa 





News
Art