| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Najnowsze tematy
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.
09/10/2025 15:15Zna ktoś serwis w Lublinie, który zestroiłby odbiornik SSB w Intek HR-5500?
SQ8HNB
12/10/2024 15:43KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??
22/12/2023 18:31W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias
12/12/2023 11:29W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.
18/11/2023 13:40Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz
| Aktualnie online |
Gości online: 3
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Wspominajmy tych , którzy odeszli. [30.10.2009] M0WQX dnia 30-10-2009 13:40 | 3913 Czytań | 3 Komentarzy
![]() "Święto Zmarłych" już niebawem. Oglądając się za siebie i przypominając sobie tych , którzy odeszli do krainy "wiecznych DX-ów" uświadamiamy sobie upływ czasu i kruchość naszego życia. QRM-y na 80m czyli PC-et, radio i My. [28.10.2009] W artykule "QRM-y na 80m czyli PC-et, radio i My" opisałem dość skuteczny sposób pozbycia się zakłóceń pochodzących od "lichych" zasilaczy do naszych PC-tów i laptopów. Ponieważ temat ten jest wciąż na topie zapraszam do lektury i liczę na wasze opinie. Wspomnienia z OT20 [25.10.2009] M0WQX dnia 25-10-2009 23:40 | 3352 Czytań | 1 Komentarzy
Niedawno powstał pomysł prezentowania dziejów naszego oddziału w postaci prezentacji audio-video.W związku z tym powstała pierwsza prezentacja, która z biegiem lat będzie uaktualniana o kolejne fotki no i sekwencje wideo. Plik jest dość "ciężki" około 50MB (jest spakowany do formatu RAR), ale czy warto było ściągnąć i obejrzeć sami ocenicie. Z biegiem czasu materiał będzie dostepny w formie płyty DVD (ze względu na pojemnośc i kompatybilność (format xVid)). Brawa dla Andrzeja SQ8MFV [24.10.2009] Pragnę z ukontentowaniem donieść, że nagranie ostatniego komunikatu "popełnił" Andrzej SQ8MFV i zrobił to perfekcyjnie. Nagranie jest takie, że słucha się go z ogromną przyjemnością. Teraz mogę już być spokojnym, że ktoś mnie zastąpi w razie "niemca" a z czasem może przejmie całkowicie ten obowiązek. de SP8BWR Zginęli w drodze na CQ WW DX Contest [22.10.2009] SQ8MZW dnia 22-10-2009 17:42 | 2821 Czytań | 2 Komentarzy
Jak podaje: www.pga.pzk.pl/index.php?go=news&dzial=&id=1079, czterech amerykańskich krótkofalowców zginęło wczoraj o godzinie 06.20 rano w katastrofie małego samolotu w Jedburgu (USA). Był to ich planowany lot na Bahamas Islands gdzie jako team mieli wystartować w CQ WW DX SSB Contest ze znakiem C6APR. Link do newsa na temat katastrofy - patrz http://www.journalscene.com/news/Plane-crashes-at-Summerville-Airport "Krótkofalarski" Sylwester 2010. [19.10.2009]![]() Ankieta krótkich odpowiedzi znajduje się w bloku po prawej stronie. Serdecznie zapraszam do głosowania. Jeśli zainteresowanie będzie duże nie jest wykluczone, iż taka impreza zostanie zorganizowana. Nowe IRC od 1 stycznia 2010 [16.10.2009] Przypominam kolegom , że 31 grudnia 2009 tracą ważność kupony IRC wydane w 2006 roku. Na poczcie jeszcze mogą sprzedawać stare. Spotkałem się z informacjami publikowanymi przez managerów ostatnich wypraw DX , że karty będą wysyłane dopiero w 2010 roku i uwaga nie załączać kuponów wzór 2006. Uwaga 1 lipca 2009 wprowadzono nowy wzór CN1 NAIROBI ważny do 31 grudnia 2013. Pewnie niektórzy koledzy mają obecne IRC. Wniosek po 1 stycznia 2010 będzie to makulatura.
Najnowsze wyjaśnienie z UKE [16.10.2009] Na stronie UKE ukazały sie wyjaśnienia do przepisów na temat pozwoleń radiowych.http://www.uke.go...;page=text Należy zwrócić uwagę na różnicę w nowym pozwoleniu kiedy zapłacimy 82zł a kiedy chcemy wymienić je z kat. 2 na 1 bez tej opłaty. Brak nagrania [16.10.2009] SP8BWR dnia 16-10-2009 09:07 | 3050 Czytań | 3 Komentarzy
Przykro mi ale z przyczyn osobistych nie byłem w stanie dokonać nagrania i publikacji ostatniego komunikatu. Ponieważ taka sytuacja się powtórzyła - może czas pomyśleć nad zmianą "operatora"??? Za zaistniała sytuację przepraszam tych wszystkich Kolegów, którzy liczyli na mozliwość odsłuchania komunikatu "via nasza strona"
W listopadzie, można polować na Comory [15.10.2009]Kluby zarejestrowane w OT20 PZK [11.10.2009] Koleżanki i Koledzy, Rozwój krótkofalarstwa nieodłącznie był związany z powstawaniem, rozwojem i istnieniem klubów krótkofalarskich, będących miejscem szkolenia, spotkań, wymiany informacji i szeregu innych działań. Zmiany ustrojowe spowodowały, iż w dużej mierze ze względów ekonomicznych działalność klubów zanikła lub uległa istotnemu ograniczeniu. Na terenie obecnego OT20, który praktycznie jest niezmieniony od lat 50-tych istniało wiele klubów afiliowanych przy PZK, LOK i ZHP. Książka "Cień Błyskawicy". [11.10.2009] Ukazała się książka p.t. "Cień Błyskawicy" autorstwa Wiesława Paszty, SQ5ABG. Jest to intersująca pozycja, dotycząca powstania repliki radiostacji "Błyskawica", nadającej programy w czasie powstania Warszawskiego w 1944 roku. Centralną postacią jest Antoni Zębik SP7LA - konstruktor słynnej radiostacji, który zmarł 1 lipca 2009 roku. 40-lecie Klubu SP8PRL [11.10.2009] SQ8RAR dnia 11-10-2009 02:42 | 2621 Czytań | 1 Komentarzy
W dniu 04.10.2009 r. wybrałem się do miejscowości Czułczyce w gminie Sawin CH11 popracować na paśmie 80 m. Rozłożenie masztu i anteny zajęło mi zaledwie 30 minut. Po rozłożeniu całej stacji zabrałem się za przeprowadzenie pierwszych QSO. Pierwszą swoją łączność przeprowadziłem z Jackiem SP9AKI, otrzymując nieosiągalny dla mnie z QTH domowego raport 59+. W tym dniu nawiązałem 86 łączności z kolegami z całej Polski. Jacek SP8BAI w Świecie Radio [09.10.2009] W ostatnim numerze Świata Radio, ukazał sie artykuł naszego Kolegi Jacka SP8BAI. Artykuł nosi tytuł "Amatorski analizator widma 130kHz do 130 MHz"(część pierwsza). Jackowi gratulacje składamy, zachęcamy niniejszym do poczytania, a ze splendoru jaki na nas spada, bowiem Jacek Kolegą naszym jest, jesteśmy okrutnie zadowoleni.HF70OBW na falach Radia "EURO". [04.10.2009] M0WQX dnia 04-10-2009 23:45 | 2438 Czytań | 1 Komentarzy
Nie tak dawno pojawił się news na łamach RAL, iż aktywna jest stacja HF70OBW z kolegami SQ5FLN i SQ8JIU na czele. W dniu 4.10.2009r. stacja była zlokalizowana w miejscu, gdzie miała się odbyć rekonstrukcja słynnej bitwy. Na RAL pojawiła się galeria z zdjęciami wykonanymi przez SQ8GRY. Na miejscu kolegów odwiedziło Radio "EURO", które nagrało reportarz z sytuacji jaka panowała dziś w czasie rekonstrukcji. Jeśli nie interesuje kogoś cały materiał to wywiad z naszymi kolegami jest na pasku postępu ścieżki od 28:45 do 35:13 (po przewinięciu odczekaj na załadowanie pliku do bufora).Źródło nagrania: http://www.polskieradioeuro.pl/Audycja.aspx?id=19986 Karty Klubów Lubelszczyzny [04.10.2009] Założyłem album pod takim własnie tytułem. Zobacz TU , poszperaj w swoich archiwach i dodaj skan karty, której nie ma. Większość Klubów już nie istnieje ale ich karty są - zechciej ich tylko poszukać bowiem to jest kawał historii krótkofalarstwa na "naszym podwórku" Te karty warto ocalić od zapomnienia bo w nich tkwi pamięc o ludziach, którzy tworzyli te Kluby. Wszelkie komentarze do zamieszczonych materiałów a dotyczące wszystkiego co z Klubem było związane - będą znakomitym przyczynkiem do ich historii. Pooglądaj, poszukaj, napisz.
Wykopaliska w SP8KAF - ciąg dalszy [04.10.2009] Młody Team Klubu SP8KAF, dbający o swoją historię, prosi o pomoc w rozszyfrowaniu ostatnio odnalezionej fotografii. Na zdjęciu młodzi ludzie z dyplomami, medalami i najwyraźniej bardzo zadowoleni. Co to była za impreza? kim są uwiecznieni uczestnicy? TU można zobaczyć te nowe zdjęcia a TU garść wiekowych już kart QSL.
![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15659]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












M0WQX dnia 30-10-2009 13:40 |
3913 Czytań |


















News
Art