| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Najnowsze tematy
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.
09/10/2025 15:15Zna ktoś serwis w Lublinie, który zestroiłby odbiornik SSB w Intek HR-5500?
SQ8HNB
12/10/2024 15:43KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??
22/12/2023 18:31W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias
12/12/2023 11:29W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.
18/11/2023 13:40Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz
| Aktualnie online |
Gości online: 3
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Życzenia Świąteczne [21.12.2009] sp8hpw dnia 21-12-2009 21:15 | 3130 Czytań | 1 Komentarzy
Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia w imieniu własnym oraz w imieniu Zarządu OT20 PZK składam wszystkim odwiedzającym RAL najlepsze życzenia zdrowych, spokojnych i szczęśliwych Świąt. Oby był czas na odpoczynek, chwilę refleksji i szczęśliwe chwile z nabliższymi. Nowy Rok 2010 oby nie był gorszy niż poprzedni. Niech będzie w nim miejsce na wiele spraw w tym i na nasze hobby.Wszystkiego najlepszego Jerzy Kowalski, SP8HPW Prezes OT20 PZK Dyplom Gminy Lubelszczyzny [20.12.2009] Witam,Informacja (wzór dyplomu Gminy Lubelszczyzny i regulamin) są już na stronie RAL. Informacje porzesłałem tez do SP2JMR (Prezes PZK) oraz do Award Managera PZK SQ7B. Tak jak wspominałem w poprzednich informacjach szczegóły dyplomu Gminy Lubelsczyzny są dostępne w zakładce Strefy tematyczne - Dyplomy OT . Proponuję dyskusję na temat tego dyplomu przenieść pod ten news. Pozdrawiam i oczekujemy na pierwsze zgłoszenie dyplomu Gminy Lubelszczyzny. Jurek, SP8HPW Prezes OT20 PZK Dyplom Gminy Lubelszczyzny [18.12.2009] Witam, Przed chwilą przekazałem Markowi SP8WQX wzór dyplomu Gminy Lubelszczyzny oraz regulamin dyplomu w wersji takiej jak została uchwalona. Powinien się w najbliższym czasie ukazać na RAL w menu "Strefa tematyczna" - "Strefa Dyplomów". Dyplom ten - jak to wielu zauważyło - powstał na bazie dyplomu PGA, z tą tylko różnicą iż można go otrzymać za QSO z gminami Lubelszczyzny. Dyplom oraz nalepki za gminy są już fizycznie wydrukowane i wydawanie dyplomu możemy zacząć "od ręki". Jest to dyplom z założenia popularny. Nowy dyplom "Gminy lubelszczyzny". [16.12.2009] M0WQX dnia 16-12-2009 18:11 | 2720 Czytań | 5 Komentarzy
Niedawno otrzymałem informację, iż pojawi się nowy dyplom "Gminy lubelszczyzny".Dyplom wydaje się dość ciekawy i na pewno zainteresuje wielu radioamatorów. Tymczasem czekamy na informacje o regulaminie dyplomu, który z pewnością pojawi się na łamach RAL. Spotkanie OT 20 [11.12.2009] W imieniu Zarządu OT20 zapraszam na spotkanie Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 13 grudnia 2009 roku. Miejsce zebrania - klub SP8KAF i jednocześnie siedziba ZW LOK w Lublinie, ul. Nałęczowska 25. Początek spotkania o godz. 11:00. Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszam członków OT, członków PZK, osoby nie będące członkami PZK oraz sympatie, dziewczyny i "drugie połowy", które chciałyby wziąć w tym spotkaniu udział. Do zaproszenia dołącza się Pani Anna Malinowska - Dyrektor Biura ZW LOK. Na spotkaniu omówione będą najnowsze informacje z ZG i OT. Ponadto zapowiedział swój udział Kolega Andrzej SQ5OBO, który zamierza przyjechać z mini-giełdą. Był on obecny zarówno w Woli Okrzejskiej jak i w Romanowie i wielu Kolegów mogło zaopatrzyć się w różne potrzebne drobiazgi. Oczywiście, jeśli ktoś jeszcze chciałby zaprezentować swoją giełdę - też zapraszamy. Na spotkaniu skarbnik OT - Kol. Ryszard SP8ONZ będzie zbierał składki członkowskie na rok 2010. Jeszcze raz zapraszam. Do zobaczenia w niedzielę. Jurek, SP8HPW Prezes Zarządu OT 20 PZK Inwentaryzacja linków. [09.12.2009] Przejrzałem ostatnio setki linków z naszego działu LINKI.Wszystkie linki do nieistniejących stron zostały usunięte, które udało mi się złapać wyedytowałem. Poprawiłem także kilka linków do stron poszczególnych OT PZK. W razie znalezienia niewłaściwego lub błędnego linku proszę raportować o problemie do adminów. Klub Trójki - Miłość do krótkofalarstwa [08.12.2009] 6 grudnia obchodzimy 84 rocznicę Narodzin Krótkofalarstwa Polskiego. Z tej okazji w dniu 07 grudnia 2009 roku audycja "Klub Trójki" nadawana przez Polskie Radio PR3 poświęcona została krótkofalarstwu. Gośćmi Dariusza Bugalskiego byli krótkofalowcy: Rafał Kraszewski SQ5RAK oraz autor książki "Cień Błyskawicy" Wiesław Paszta SQ5ABG. Przedstawione zostały zasady działania krótkofalarstwa. Sporo uwagi poświęcono tworzeniu repliki radiostacji "Błyskawica". Pozdrawiam Zdzisław SQ8EP. Krótkofalarstwo - życiowa pasja [07.12.2009] No i mamy kolejny materiał filmowy o naszym hobby. Tym razem na łamach RTK - Regionalnej Telewizji Kablowej w Nowym Sączu. Dziękuję Krzysztofowi SP5KP za link. Źródło nagrania: http://www.rtk.pl/dnn_rtk/Home/ViewVideo/tabid/63/Default.aspx?id=620 Najbliższe zawody [03.12.2009] Zbliża się weekend w którym będziemy mogli wystartować w ciekawych zawodach.Barbórka 2009 Piątek: KF 1530 - 1730 UTC, UKF 19:00 - 21:00 UTC Regulamin: http://download.p...202009.pdf Narodziny Krótkofalarstwa Polskiego 2009 Niedziela: 1600 - 1800 UTC Regulamin: http://download.p...P-2009.pdf ARRL 160 Meter Contest CW Piątek: 2200 UTC - Niedziela 1600 UTC Regulamin: http://www.arrl.org/contests/rules/2009/160-meters.html Powodzenia! Nowy moduł na portalu. [25.11.2009]![]() W dniu dzisiejszym został uruchomiony został nowy moduł "Galerii zdjęć" dla każdego użytkownika. Statystyki w łącznościach DX. [24.11.2009] W sieci pojawiła się nowa strona o tematyce wyjątkowo radioamatorskiej SP w łacznościach DX.Z inicjatywą wyszedł Tomek SQ8TWP i z moją skromną pomocą powstał moduł statystyczny do naszych osiągnięć w DX. Wbudowany na stronę moduł posiada możliwość wpisania QSO ze stacją DX w danym paśmie i daną emisją oraz załadowania do niego skanu karty QSL!!! Automatyczne obliczanie statystyk wg kraju, emisji i pasma generuje statystyki do łączności DX oraz w przejrzysty sposób prezentuje najlepszych w "te klocki". Świetna zabawa, serdecznie zapraszam. Link: http://www.dxstat.kfchelm.pl 5W ---A31A---A51 [24.11.2009] Na Pacyfiku znajduje się grupa nadawców ,którzy pracowali jeszcze parę dni temu z Samoa ---5W a obecnie słyszę ich z A31A Tonga wyspa gdzie bedą przebywać 2 tygodnie a następnie od 6 do 13 grudnia będą QRV z Radatonga -wyspy Cooka. Niby nic ciekawego dla wytrawnych łowców dalekich stacji , ale w łączności z 5W0AP dowiedziałem się ,że karty QSL beda drukowane w Lublinie . Sponsorem jest INTROGRAF LUBLIN( sp5xvy) . Ale swiat jest mały. Pozdrawiam SP8AWL Planowane aktywności w CQWW 2009 CW [24.11.2009] Poniższy link informuje o planowanych aktywnościach podczas CQWW 2009 CW oraz w najbliższych dnaich.http://www.ng3k.c...c2009.html Powodzenia w zawodach Vy 73 Andrzej SP8LBK ANTENA VERTICAL 80m [16.11.2009] Waldek SP7GXP opublikował na Swojej stronie kompletny opis nowej anteny . Jest to vertical na 80m . Zapraszam do lektury na http://sp7gxp.pl/...php?id=117 Adam SQ5ISG Lista członków PZK. [10.11.2009] M0WQX dnia 10-11-2009 03:26 | 2871 Czytań | 1 Komentarzy
Postanowiłem uruchomić moduł list członków PZK na naszym portalu.Ze względu na to, iż dopiero włączyłem moduł i wciąż prowadzę na nim testy, próby i inne ciekawostki to wpisanych znaków jest mało (lecę okręgami). I tutaj prośba do wszystkich prezesów i skarbników poszczególnych oddziałów terenowych naszego Związku - jeśli chcecie zarządzać listą na naszym portalu (w ramach swojego oddziału), uzupełniać ją ewentualnie macie jakiekolwiek sugestie proszę pisać na mój email. Zarządzanie odbywa się "bezobsługowo" czyli uprawnione osoby mogą dodawać znaki osobiście. Myślę, że wraz z upływem czasu będę wzbogacał moduł o nowe możliwości i rozwiązania. Tymczasem miłego użytkowania. Dostęp do modułu TUTAJ. Album kart klubowych lubelszczyzny - raz jeszcze [08.11.2009] Album liczy już (a może tylko) 39 pozycji. Ostatnimi "nabytkami" były skany kart, które przesłał mi Prezes SP8HPW a na spotaniu otrzymałem kilka oryginałów do zeskanowania od Jerzego SP8TK. Czyli, jesli się chce to można!!!.Raz jeszcze apeluję do Kolegów o zmobilizowanie się i "odkopanie" tych cennych pamiątek. Bardzo proszę o wypożyczenie kart a ja obiecuję, że pochylę się nad nimi z należytym szacunkiem i zwrócę w nie naruszonym stanie. Można zrobić też samemu skan i zamieścić w galerii. Liczę też na skany kart klubów, które są reaktywowane. A teraz zapraszm w nostalgiczną podróż do lat minionych. KLIK Comiesięczne spotkanie OT 20 w Lublinie. [06.11.2009] Serdecznie zapraszamy na spotkanie OT 20 PZK w Lublinie w dniu 08.11.2009r. Rozpoczęcie spotkania o godzinie 11.00. Miejsce spotkania: ZW LOK - ul. Nałęczowska 11 w Lublinie.Na spotkaniu planuje się wykład w postaci prezentacji na temat "Prawa Budowlanego" oraz przepisów i obowiązujących ustaw z zakresu "Ochrony Środowiska", które już nas obowiązują!!!. Omawiane będą także "Tablice Dionizego". Taka okazja może się już nie powtórzyć. Wszystkich zainteresowanych sprawami antenowymi w świetle ustaw (dotyczy to wszystkich radioamatorów, a nawet użytkowników CB i innych użytkowników eteru) serdecznie zapraszamy na spotkanie. Akcja "Ocalić od zapomnienia". [31.10.2009] M0WQX dnia 31-10-2009 12:43 | 2734 Czytań | 4 Komentarzy
Ruszyła Akcja "Ocalić od zapomnienia" . Celem akcji jest upamiętnienie kolegów i koleżanek, którzy odeszli już do krainy wiecznych DX-ów. Wiele znaków jest do dziś pamiętanych lecz bywają i takie o których nikt nie pamięta. Planowany termin zakończenia akcji to 20.11.2009 po tym terminie lista zostanie eksportowana do pliku PDF i przesłana do ZG PZK celem archiwizacji. Zapraszam wszystkich kolegów i koleżanki do uzupełniania listy. Formularz znajduje się TUTAJ. ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15659]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












sp8hpw dnia 21-12-2009 21:15 |
3130 Czytań |















Jak poinformował kolega SQ7AI do krainy wiecznych DX-ów odszedł nasz kolega, 
News
Art