| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Najnowsze tematy
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.
09/10/2025 15:15Zna ktoś serwis w Lublinie, który zestroiłby odbiornik SSB w Intek HR-5500?
SQ8HNB
12/10/2024 15:43KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??
22/12/2023 18:31W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias
12/12/2023 11:29W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.
18/11/2023 13:40Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz
| Aktualnie online |
Gości online: 3
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
TX5C [14.03.2008] sp8gsc dnia 14-03-2008 17:43 | 4377 Czytań | 3 Komentarzy
Mam informację, że SP3BQ zaliczył łączność na 160 metrów. To jest według mojej oceny wyczyn na skalę światową. Ciekawe ile hektarów dla anten odbiorczych trzeba posiadać . Bo GP na to pasmo to tylko 40 m wysoki maszt i trochę przeciwwag o długości 40 m w każdą stronę. Pozdrawiam SP8AWL. To już nie hobby ale profesjonalizm. TX5C [12.03.2008] sp8awl dnia 12-03-2008 18:50 | 4264 Czytań | 1 Komentarzy
Narazie QSO na 80 metrach zrobili SP2FAX i SP3GEM . Oczywiście z tego co słyszałem.Z Europą najwięcej QSO mają na 40 metrach. Widać jaka jest propagacja jeżeli z Europą mają 10 % połączeń na 20 metrach a na 40 metrach 20 % wszystkich połączń. Powodzenia SP8AWL PGA Contest - 16 marca 2008 [11.03.2008] Dla Kolegów zainteresowanych programem dyplomowym PGA te zawody to możliwość "złowienia" nowych gmin a dla Kolegów zainteresowanych SPPA to nowe powiaty. Regulamin zawodów zobaczysz TU Moze warto posiedzieć przy radiu w najbliższą niedzielę - 16.03.2008 w godzinach 15 - 17 UTC ??? Rod AC6V Silent Key [10.03.2008] W dniu 16 lutego zmarł Rod Dinkins AC6V, twórca i Admin jednej z najpopularniejszych stron internetowych dla krótkofalowców. Przez lata zgromadził tysiące opisów i odnośników dotyczących głównie anten. Ten znakomity serwis znany był wielu kolegom z SP a wiadomości w nim zawarte okazywały się nie ocenione. Tą kopalnię linków czyli stronę Roda zobaczysz TU ale Rod już nie doda następnego linku. Expert 1K-FA [10.03.2008]![]() W numerze 11/2007 "Swiat Radio" jest wzmianka o nowym inverted L 160,80,40 ,20,15,10 m [10.03.2008] Na stronie GM0ONX opisana jest prosta i skuteczna antena inverted L pracująca w 6 pasmach 160,80,40,20,15,10 m. TU jest link. Autor prezentuje również wersje mniej skomplikowane inverted L 160,80,40 m , lub inverted L 80,40 m .W budowie anteny można wykorzystac gotowe trapy np; od anteny W3DZZ fr.7050 khz lub 3550 khz..Część przewodu zawieszona jest pionowo przez co antena posiada korzystną charakterystyka promieniowania do łączności DX-owych. Antena może być używana jako stacjonarna lub do pracy terenowej.Polecam - Ryszard SP8HKT Nowinki z Serwisu [06.03.2008]TX5C Cliperton [03.03.2008] sp8awl dnia 03-03-2008 20:36 | 4102 Czytań | 1 Komentarzy
Od piątku na pasmach!!Załoga liczy 24 osoby. W piątek 7 marca zaczynają. Częstotliwość pracy 3507 i 3797 7007 i 7057 Oczywiście inne pasma również. Anteny takie same jak były na VP6DX. Dla Europy 2 do 6 GMT na 3.5 i 7 Mhz Tylko rano wstawać i działać. Kto pierwszy na 3.5 Mhz. Pozdrawiam SP8AWL Pomiar SWR w nowym wydaniu. [01.03.2008] Niedawno kręcąc się po internecie znalazłem ciekawy projekt przyrządu do pomiaru SWR o nazwie SWR499. Konstrukcja odbiega od znanego VNA (choć zawiera element Analog Devices), a jest równie ciekawa bo odrobiną przypomina konstrukcję MFJ-ta.Link znajdziecie tutaj. Na stronie znajdzicie także inne ciekawe konstrukcje. PGA Test [01.03.2008] Jeszcze dziś tz. 01.03.2008 można popracować w godzinach 15 - 16 UTC. Informacja pełna znajduje się TU Udział w tej aktywności + wysłanie dziennika w formacie Cabrillo = uzyskanie potwierdzenia łączności z daną gminą Zbyszek SP2AVE o "five nine" [28.02.2008] SP8BWR dnia 28-02-2008 10:46 | 4036 Czytań | 1 Komentarzy
Witam !Na poczatek cytat z postu Henryka SM0JHF "Stacje okolicznosciowe" wymieniają parę tysięcy "five nine", ale nic konstruktywnego z tego nie wynika. No wlaśnie. Popieram to w calej pelni, ale..... MixW-RigExpert Team [25.02.2008] SP8SW dnia 25-02-2008 10:18 | 5954 Czytań | 2 Komentarzy
18.Lutego gościłem w Kijowie u kolegów będących autorami oprogramowania MixW i sprzętu RigExpert ( interfejsów i analizatorów antenowych). Zdjęcia - w tym ze zwiedzania stacji kontestowej UT1U - są do obejrzenia na http://picasaweb.google.com/wieslaw.sp8sw / . Informacja dobra - utrzymana zniżka na Mixw dla SP. Gorsza - ceny sprzętu jak w EU.. Ewentualne info na sp8sw at wp.pl .
VP6DX [20.02.2008] Do dzisiaj przeprowadzili 110 tysięcy QSOnp. 16 lutego 15433 QSO a ilu kolegów przez całe życie nie zrobi tyle HI ....Rekordziści mają połączenia aż na 9 pasmach. 73 !! Tadeusz Dzisiaj przez przypadek miałem QSO z polską stacją pracującą z wyspy na Karaibach FJ/SP7VC. Pięknie było słychać. Mówił,że będzie pracował do 27 lutego. Kosovo YU8 nowy podmiot do DXCC?? [16.02.2008] Podobno jutro t.j. 17.02.08 ma zostać ogłoszona niepodległość Kosova. Serbia "staje okoniem" ale czy ze skutkiem?? Już pracują stacje z tego nowego kraju. Poniżej oryginalna wiadomość dotycząca tej aktywności:A multi-national group of Amateur Radio operators is now in Kosovo in an effort to support and help revitalize Amateur Radio locally. The initial team members will begin activity today. Activity will be on all bands on CW and SSB. Look for YU8/G3TXF,YU8/N7NG, YU8/OH2BH, YU8/OH2PM, YU8/ON8NC and YU8/W3UR. More details will be released when available. QSL via the operator’s home callsign. Zjazd sprawozdawczo-wyborczy. [10.02.2008] M0WQX dnia 10-02-2008 18:04 | 3930 Czytań | 1 Komentarzy
W dniu 10.02.2008r . w Lublinie przy ul. Spadochroniarzy 5 - odbył się zjazd sprawozdawczo-wyborczy OT nr 20 PZK.W zjeździe uczestniczyło około 37% uprawnionych do głosowania członków oddziału oraz liczni goście z naszego podwórka. Przestawiciele lokalnego oddziału LOK, Obrony Cywilnej , Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, a nie wspomnę o naszym Prezesie ZG PZK. Słowem obrady były udane i twórcze przebiegające zgodnie z planem zjazdu. W tej chwili oczekuję na materiały, które użytkownicy oraz zarząd doślę do publikacji. Myślę, że jest o czym pisać i spewnością pojawi się artukuł ze zdjęciami. Artykuł ze zjazdu znajdziecie w górnym menu naszej zakładki OT PZK Lublin w dziale Zajzdy oddziału/Archiwalne lub po prostu klikając tutaj. Zachęcam również do odwiedzenia galerii fotografii, która obrazuje przebieg zjazdu. Nowy Manager d/s sportowych OT20. [10.02.2008]Biuletyn OT20 ma 10 lat [09.02.2008] SP8BWR dnia 09-02-2008 09:01 | 4529 Czytań | 1 Komentarzy
Dziesięć lat temu a więc w lutym 1998r ukazał się pierwszy numer naszego oddziałowego biuletynu. Przez cały ten czas jego redagowaniem zajmował się Tadeusz SP8DIP. Zrobił i nadal robi coś na co czekamy i powielokroć czytamy. Za to działanie należą się Tadeuszowi najwyższe słowa uznania bowiem słowa pisanego nic nie zastąpi.![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15660]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












sp8gsc dnia 14-03-2008 17:43 |
4377 Czytań |

















W dniu dzisiejszym na zjezdzie sprawozdawczo wyborczym oprócz wielu ważnych uchwał został wybrany nowy Manager d/s sportowych naszego oddziału terenowego.

News
Art